Kersleti ateljee suvekooli programm 2014


 

Korvi autor on Margus Rebane

Korvi autor on Margus Rebane

On saamas juba traditsiooniks, et Kersleti ateljees toimuvad suvised käsitöö- ja disaini töötoad huvilistele üle Eesti.

Käesoleval aastal kui Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit on aastateemaks kuulutanud meistrite loomingu tutvustamise ja väärtustamise, keskendume autoritehnikatele, mis on edasiarendatud traditsioonidest ja saanud meistri käe all uue nägemuse vastavalt tänapäeva disaini vajadustele.

7.-10.08 Margus Rebase korvipunumise meistriklass.
Hind 105 eur
Meister õpetab punutiste valmistamiseks vajaliku materjali varumist loodusest ning selle kasutamist tänapäevaste tarbeesemete valmistamisel: lilleamplid, aiadekoratsioon, korvid jm põnevad kodukujunduses kasutatavad lahendused.

11.08-14.08 Andres Koidu puutöö meistriklass.
Hind 85 eur
Keskendutakse toorest puidust valimistatavatele õõnesvormidele. Meistri käe all saab õppida, kuidas valmistada toorest puidust tarbeanumat – kaussi või liuda.

16.08-19.08 Liisa Tomasbergi viltimise meistriklass.
Hind 95 eur

Teemaks on töötlemata lambavillast ja looduskiududest vaibad ja 3D sisustuselemendid.
Töös kasutame naturaalvilla, mis pole eelnevalt villavabrikus töödeldud. Katsetame, kuidas villale lisada Eestimaa loodusest saadavaid põnevaid tekstiilikiude nagu nõgese- ja turbakiud.

21.08-24.08 Monika Hindi luutöö meistriklass.
Hind 105 eur
Monika Hint tutvustab vähetuntud tehnikat –luumaterjali värvimist taimevärvidega

Rohkem infot toimuva kohta leiad jaotuse “õpitoad” alt!

About Kersleti ateljee

Kersleti ateljee töötab Vormsi saarel, Kersleti küla endises Palvemajas, kus toimetavad tekstiili poolel Liisa Tomasberg ja puidu alal Andres Koidu. Meie peamised eesmärgid on: hääbuvate oskuste, kunsti- ja käsitöötehnikate elustamine ning sälitamine. Kohaliku pärandi uurimine, taastamine, säilitamine, kaitsmine ja tutvustamine, selle tähtsustamine piirkondliku konkurentsivõime tõstmisel ja uute väljundite leidmisel. Omandatud teadmiste rakendamine autoriloomingus, traditsioonilistel võtetel põhineva disaini valmistamisel ning kohalikul toorainel põhineval mahetoodangus. Kohaliku tooraine säästlik kasutamine loovtööstuses: ümbruskonnas leiduvate käsitöömaterjalide ja loodusliku tooraine katsetamine ning tehnoloogiate uurimine ja juurutamine (puit, naturaalsed kiud, savi, loodussaadused, mahepõllumajandussaadused). Meie juures toimuvad õpikojad, koolitused, seminarid, laagrid, näitused, kontserdid, etendused. Ateljee pakub praktikat erialaõppeasutuste õpilastele, resideerumisvõimalust loomeiinimestele, tootearenduse- ja meile tuttavate pärandtehnoloogiate-alast nõustamist.
Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.