Ateljee


Ateljee töötab Kersleti küla endises palvemajas

Kersleti ateljee töötab Vormsi saarel, Kersleti küla endises Palvemajas, kus toimetavad tekstiili poolel Liisa Tomasberg ja puidu alal Andres Koidu.

Kuula KUKU-raadio saadet Kersleti ateljeest: http://podcast.kuku.ee/2012/08/17/maalahedasel-orbiidil-2012-08-17/
Loe meist:
Ormsö Bladet
Lääne Elu
Pärnu Postimees
http://wwx.sakala.ajaleht.ee/130108/laupaev/inimene/5030556_foto.php
http://www.sirp.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=10539:vanad-ja-uued-ideed&catid=6:kunst&Itemid=10&issue=3296
http://www.looveesti.ee/uudised/looveesti/999-it-ja-parandkultuur-annavad-vastastikku-lisavaartust.html
http://eestinaine.ee/elud,_inimesed/1514/
http://online.le.ee/2012/11/10/maavanem-kuulutas-valja-laanemaa-sadeinimesed/

Meie peamised eesmärgid on:

  • Hääbuvate oskuste, kunsti- ja käsitöötehnikate elustamine ning sälitamine.
  • Kohaliku pärandi uurimine, taastamine, säilitamine, kaitsmine ja tutvustamine, selle tähtsustamine piirkondliku konkurentsivõime tõstmisel ja uute väljundite leidmisel.
  • Omandatud teadmiste rakendamine autoriloomingus, traditsioonilistel võtetel põhineva disaini valmistamisel ning kohalikul toorainel põhineval mahetoodangus.
  • Kohaliku tooraine säästlik kasutamine loovtööstuses: ümbruskonnas leiduvate käsitöömaterjalide ja loodusliku tooraine katsetamine ning tehnoloogiate uurimine ja juurutamine (puit, naturaalsed kiud, savi, loodussaadused, mahepõllumajandussaadused).
  • Meie juures toimuvad õpikojad, koolitused, seminarid, laagrid, näitused, kontserdid, etendused. Ateljee pakub praktika paiku erialaõppeasutuste õpilastele, resideerumisvõimalust loomeiinimestele, tootearenduse- ja pärandtehnoloogiatealast nõustamist.

Liisa Tomasberg on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia Tekstiilidisaini osakonna magistratuuri 2004. aastal. Paljud tema tänased tööd ja tegemised on inspireeritud huvist etnograafia ja ajaloo vastu. Tuhandete aastate vanune praktika koos tänapäevaste teadmiste ning tehnoloogiaga pakub lõpmatult põnevaid lahendusi ja võimalusi valmistada vastupidavat ning modernset disaini. Oma loomingus huvitub viltmaterjali kasutusvõimalustest interjööris. 2010. aastal ilmus tal koostöös kolleeg Liisa Kallami ja Liina Veskimägi Ilistega esimene Eesti algupärane vildiraamat „Taasleitud vilt“.
On juhendanud kursusi Eesti Kunstiakadeemias, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ja Tallinna Rahvaülikoolis.
2002. aastast alates on pidanud käsitöö ja tootearenduse teemalisi ettekandeid seminaridel ja konverentsidel ning andnud praktilist koolitust mitme projekti raames (ILO projekt „Rohkem ja paremaid töökohti naistele“, Väinamere projekt, Eesti Tekstiilikunstnike Liidu koolitus käsitööettevõtjatele „Käsitöö toodete arendus ja müük“, EKA Käsitööga tööle I ja TÜ VKA Käsitööga tööle II projektid jpt).
Alates 2009. aastast töötab projektijuhina Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidus, kus tegeleb põhiliselt näituste ja koolituste korraldamise, kutseeksamite koordineerimise, aastateemade ürituste ning väljaannete koostamisega.

Andres Koidu on puusepp ja puunikerdaja. Ta on endiste aegade puutöönduslike oskuste taaselustaja, kes oma igapäevases töös ei kasuta elektrilisi tööriistu. Tema kirve all sünnivad ükspuised paadid, künad, majapidamisriistad ja tema noa ning peitli abil valmivad mineviku elu-olu kujutav pisiplastika.

1 Response to Ateljee

  1. Eveli ütles:

    Palju ilusaid hetki ja pikka iga….

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s